Features include:
• 16 Watts up to 430 Lumens
• Cree LED™ XLAMP® Extreme High Power (XHP)
• 2700K or 3000K
• Thermally Integrated® and Field Serviceable LED Module
• 12V Integral Driver, Dimmable to <10% typ.
• Compatible w/ 12V AC/DC ELV or MLV Transformers
• Solid Copper and Brass Construction
[Display Style: 2]
MNL751207
Note: for full specs, click the above Asset Download tab for spec sheet.
Artemis 40" Bollard 120V / 10" Top
Artemis 40" Bollard
120V / 10" Top