Features include:
• 4 Watts, up to 162 Lumens
• 2700K or 3000K
• Thermally Integrated® w/ Copper Core Technology®
• 12V Integral Constant Current Driver (Remote 12V AC/DC Transformer Required)
• Dimmable to <10% (TRIAC/Forward Phase) via compatible transformer
• Compatible w/ 12V AC/DC MLV or ELV Transformers
• Solid Brass Construction
[Display Style: 2]
PTA321204
Note: for full specs, click the above Asset Download tab for spec sheet.
Scepter 18" Pathlight Dome Shade
Scepter 18" Pathlight