Features include:
• 6 Watts, up to 211 Lumens
• Cree LED™ XP-L® High Density
• Precision Machined Acrylic Optic
• 2700K or 3000K
• Thermally Integrated® w/ Copper Core Technology®
• 12V Integral Constant Current Driver AC or DC Input
• Dimmable to <10% (TRIAC/Forward Phase)
• Compatible w/ 12V AC/DC MLV or ELV Transformers
• Solid Copper and Brass Construction
[Display Style: 2]
PTA451206
Note: for full specs, click the above Asset Download tab for spec sheet.
La Jolla 17" Pathlight 6" Top / GY6.35 LED
La Jolla 17" Pathlight
6" Top / GY6.35 LED