Features include:
• 16 Watts up to 330 Lumens
• Cree LED™ XLAMP® Extreme High Power (XHP)
• 2700K or 3000K
• Thermally Integrated® w/ Copper Core Technology®
• 12V Integral Constant Current Driver (Remote 12V AC/DC Transformer Required)
• Dimmable to <10% (TRIAC/Forward Phase) via Compatible Transformer
• Compatible w/ 12V AC/DC MLV or ELV Transformers
• Solid Copper and Brass Construction
[Display Style: 2]
STW651211
Note: for full specs, click the above Asset Download tab for spec sheet.
Artemis 40" Bollard 120V / 10" Top
Artemis 40" Bollard
120V / 10" Top