Features include:
• Interchangeable LED Module in 4 or 6 Watts up to 420 Lumens
• Interchangeable PMMA Acrylic Optics from 20° to 60°
• 2700K or 3000K
• Thermally Integrated® w/ Copper Core Technology®
• 12V Integral Constant Current Driver (Remote 12V AC/DC Transformer Required)
• Dimmable to <10% (TRIAC/Forward Phase) via Compatible Transformer
• Compatible w/ 12V AC/DC MLV or ELV Transformers
• Solid Brass Construction
• Drive-over Rated up to 6,000 lbs.
[Display Style: 2]
IGR331203
Note: for full specs, click the above Asset Download tab for spec sheet.
Axis 4" In-Grade Round Faceplate
Axis 4" In-Grade